MAMA'S Слатко од смокви 380гр.

MAMA'S Слатко од смокви 380гр.

190 ден.
Производител: Mama's
Шифра на производ: 1401366
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Состојки: диви смокви, ореви, шеќер и многу љубов.

Нето: 380гр

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

 

ТРАДИЦИОНАЛНИ РЕЦЕПТИ, ВРВЕН КВАЛИТЕТ, АВТЕНТИЧЕН ВКУС!
МАМА’ С - традиционалните домашни рецепти, е колекција на високо квалитетни ПРЕМИУМ производи со автентичен, добро познат вкус, направени според традиционални рецепти на најдобрите домаќинки во Македонија.

100% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ, 100% ЛОКАЛНО ПОТЕКЛО

За да се задржи оригиналниот вкус, ги користиме само НАЈДОБРИТЕ внимателно избрани сезонски состојки, набрани од најбогатите предели, во период кога се најсвежи и вешто ги спојуваме во еден единствен вкус.

БЕЗ АДИТИВИ, БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ, БЕЗ ВЕШТАЧКИ БОИ.

Развивме единствен производствен процес кој ни овозможува да ги обработуваме свежите состојки директно од нивите, во рок од 12 часа. Сето ова го правиме без додавање вештачки бои, адитиви, конзерванси, згуснувачи или скроб.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

zimnica.mk © 2021. UKION SHOPS