Кумановска Градска Пекара Путер од кикирики 200гр.

Кумановска Градска Пекара Путер од кикирики 200гр.

130 ден.
Производител: кумановска ГРАДСКА пекара
Шифра на производ: agropro11
Достапност (кол. на залиха): 2 - 3 дена / 2 - 3 days
Количина:

Чист 100% кикирики путер, не содржи никакви масла, сол, шеќер, вештачки додатоци, конзерванси и стабилизатори. Путерот е природен, направен само од кикирики, посно без зејтин.

 

Зошто е добро да се јаде путер од кикирики?

Путерот од кикирики содржи многу хранливи состојки.

Богат е со протеини - затоа се препорачува за спортисти како и за деца во раст и развој.

Богат е со здрави масти - дава енергија, го штити мозочното здравје, го намалува холестеролот, го намалува ризикот од срцеви заболувања.

Одличен извор на диетални влакна - има низок гликемиски индекс и се препорачува за дијабетичари.

Содржи витамин Б3 - кој ги претвора хранливите материи во енергија. Придонесува за производство на хормони, намалување на воспаленија, ја подобрува циркулацијата.

Се препорачува во диети, бидејќи го намалува чувството на глад.

Се комбинира со овошје, џемови и мед. 

 

Направен од најквалитетни суво-печени кикирики.

Сировите кикирики ги печеме сами за да се осигуриме дека путерот од кикирики содржи само кикирики и ништо друго.

Погодно за дијабетичари, вегетаријанци и вегани. 

 

Нутритивни вредности во 1 лажичка (15гр.): 85kcal; масти 7гр.; јаглехидрати 2гр.; протеини 4гр.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

zimnica.mk © 2021. UKION SHOPS